www.pracujacemamy.pl - kampania informacyjno - promocyjna

Program Operacyjny Kapitał Ludzki

Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Koordynator
Mariola Kruszyńska
tel. 74/6640402
e-mail: mk@hm.pl

Opis projektu

„www.pracujacemamy.pl - kampania informacyjno - promocyjna”  to projekt partnerski opracowany przez Fundację Edukacji Europejskiej i firmę Petra Consulting w Wałbrzychu i związany z upowszechnianiem i promocją alternatywnych i elastycznych form zatrudnienia oraz metod organizacji pracy, skierowany do kobiet chcących skutecznie łączyć obowiązki rodzinne i zawodowe. W ramach projektu powstanie portal promocyjno - informacyjny pn. www.pracujacemamy.pl.

Najważniejsze działania w ramach projektu to: 

A. Prace nad portalem internetowym, uruchomienie portalu (XII.2009-XI.2010)
Jest to pierwszy etap realizacji projektu. Prace zostaną podzielona na 3 części:
a)Prace koncepcyjne nad portalem i treścią merytoryczną
b)Projekt graficzny i wykonanie portalu
c)Uzupełnienie portalu treściami merytorycznymi
Etap ten zakłada uruchomienie w sieci portalu internetowego, którego myślą przewodnią będzie wskazanie możliwości podjęcia alternatywnej pracy zarobkowej, pomocy w powrocie do pracy,pomoc w zdobywaniu pierwszej pracy oraz informowanie o możliwościach edukacyjnych kobiet. Portal będzie zawierał również praktyczne rady,jak pogodzić wychowanie dziecka i rozwój zawodowy–bo przecież praca nie musi oznaczać nieobecności matki przez 8 godzin – elastyczne formy zatrudnienia.Portal będzie opisywał różne formy zarobkowania m.in.telepracę,pracę w niepełnym wymiarze godzin,pracę rotacyjną,jak również wolontariat i staże dla tych kobiet,które nie mają doświadczenia zawodowego. Aby mieć dostęp do pełnych zasobów portalu osoba zainteresowana projektem będzie musiała się zalogować – da to Wnioskodawcy informacje o grupach osób zainteresowanych projektem. Dzięki logowaniu subskrybent będzie miała możliwość skorzystania również z e-booków – elektronicznych publikacji dotyczących problematyki elastycznych i alternatywnych form zatrudnienia – każda z publikacji będzie omawiała inny problem w kontekście prawnym, społecznym, ekonomicznym. E-booki będą również zawierały najnowsze informacja z zakresu pozyskiwania i świadczenia pracy w formie opisanej w projekcie.
 

B. Promocja projektu (XII.2009-XI.2010)
Promocja projektu będzie odbywać się kilkoma kanałami:
a)Internet–informacja o projekcie w dolnośląskich serwisach internetowych oraz podlinkowanie do stron partnerów oraz innych organizacji zainteresowanych projektem, informacje na forach internetowych, pozycjonowanie portalu w wyszukiwarkach.
b)Prasa dolnośląska–ogłoszenia o projekcie i jego celach,
c)Plakaty,ulotki, inne gadżety dostarczane do organizacji zajmujących się sprawami kobiet:MOPS-ów,PUP-ów, instytucji rynku pracy i działających na rzecz zasobów ludzkich, potencjalnych pracodawców wraz z zaproszeniem do uczestnictwa.
-Druk plakatów i ulotek oraz teczek promocyjnych oraz ich kolportaż na terenie Dolnego Śląska.

C. Przeprowadzenie cyklu konferencji (I.2010-X.2010)
Przeprowadzonych zostanie 12 konferencji podczas trwania całego projektu. Pierwsza przeprowadzona zostanie w II połowie stycznia, ostatnia w I połowie października. Konferencja zostanie  podzielona na 5 bloków tematycznych:
a.Internetowa platforma źródłem informacji.
b.Dobre Praktyki–to blok promujący aktywność zawodową kobiet, również matek, które osiągnęły sukces zawodowy i osobisty, poświęcony kobietom (również osobom niepełnosprawnym, bezrobotnym) którym udało się zaistnieć na rynku pracy dzięki elastycznym formom zatrudnienia/samozatrudnienia.
c.Prawo–aspekt prawny zagadnienia – korzyści dla potencjalnych pracodawców chcących wprowadzić elastyczne i alternatywne formy zatrudnienia. Dodatkowym elementem będzie przeciwdziałanie dyskryminacji przyszłych i obecnych matek na rynku pracy (w aspekcie prawnym:jak mogą z tym walczyć?jakie instytucje mogą im pomóc?).
d.Praca–blok dotyczący wzrostu samoświadomości koiet na rynku pracy.W jaki sposób zaplanować swoją karierę? Podejmiemy tutaj dyskusję w celu obalenia stwierdzeń:„Kobieto! rodzina jest końcem Twojej kariery zawodowej",„bez doświadczenia nie zrobisz kariery”, „ mężczyzna nie może zajmować się domem”
e.Niezależność– przedstawimy sposoby uzyskania niezależności materialnej kobiet oraz alternatywne źródła dochodu.
Konferencje będą realizowane w 12 różnych miastach województwa dolnośląskiego, w celu umożliwienia uczestnictwa w nich, możliwie największej liczbie zainteresowanych osób, w tym: Jelenia Gór, Kłodzko, Wałbrzych, Legnica, Jawor, Świdnica, Bolesławiec, Wrocław, Polanica Zdrój,Oleśnica, Polkowice i Złotoryja. Konferencje będa realizowane we współpracy z lokalnymi NGO-sami zajmującymi się problematyką rynku pracy i równosci praw oraz bedą rozpoczynały się w godzinach dopołudniowych.

Współpraca