Partnerstwo Tajemniczy Trójkąt

Program Operacyjny Kapitał Ludzki

Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 8.1.2

Specjalista ds. ewaluacji, opiekun grup
Kamil Orpel
tel. 74 849 21 33
e-mail: kamil@fee.pl

aktualności

Partnerstwo Tajemniczy Trójkąt - podsumowanie I warsztatów specjalistycznych
22.04.2011

Partnerstwo Tajemniczy Trójkąt - podsumowanie I warsztatów specjalistycznych

Przedstawiciele trzech gmin działających w ramach Porozumienia Tajemniczy Trójkąt, tj. Głuszycy, Jedliny-Zdrój i Walimia w dniach 15-17 kwietnia 2011 w Dusznikach-Zdrój uczestniczyli w I warsztatach specjalistycznych realizowanych w ramach projektu „Partnerstwo Tajemniczy Trójkąt” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Tematem tychże warsztatów była "Metodologia opracowania strategii - zasady opracowywania dokumentów strategicznych, metodologia badań społecznych, wdrażanie i monitoring strategii rozwoju Gminy".

Podczas trzydniowych warsztatów samorządowcy, przedstawiciele jednostek kultury oraz organizacji pozarządowych działających na terenie Tajemniczego Trójkąta poza zażyciem sporej dawki teorii wypracowali analizę SWOT, a także nakreślili wizję swoich gmin. Uczestnicy pracowali w dwóch piętnastoosobowych grupach.

Wizja Głuszycy to: „Gmina Głuszyca miejscem przyjaznym mieszkańcom, inwestorom i turystom”. Walim postrzega się jako „znane miejsce turystyczne, owiane aurą tajemniczości, historii z przepięknym krajobrazem i unikalnym klimatem.  Jedlina-Zdrój została przyrównana przez uczestników do kobiety i w ich opinii to „kobieta po czterdziestce, zawsze atrakcyjna, przyciągająca spojrzenia, zrelaksowana, dobrze utrzymana, dbająca o zdrowie, uprawiająca sport. Mężatka, tradycjonalistka, dzieci dorosłe, na studiach. Ona to wzięta prawniczka z własną kancelarią, co nie przeszkadza jej w korzystaniu z kart płatniczych męża, który pracuje zagranicą. Pani ta posiada auto szwedzkiej marki czyli bezpieczne, stabilne i drogie”.

Zdobyta wiedza i wypracowane materiały posłużą do pracy nad konkretnymi elementami Strategii Rozwoju Gmin, która odbywać się będzie na kolejnych warsztatach zaplanowanych na maj, czerwiec, lipiec i sierpień. A już w najbliższy piątek 29 kwietnia 2011 r., uczestnicy projektu wybiorą się na I wizytę studyjną do Złotego Stoku. Celem wizyty jest poznanie dobrych praktyk przy budowaniu produktu turystycznego, na przykładzie lokalnego produktu „Między złotem a srebrem”.

Współpraca